MEZINÁRODNÍ KOSMETICKÝ VELETRH

World Of Beauty & Spa 2010 Podzim PVA EXPO PRAHA

VÝSTAVIŠTĚ PVA EXPO PRAHA – PRAHA 9 LETŇANY
5. – 6. ZÁŘÍ 2014

Pořadatel: EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.

 


TISKOVÁ INFORMACE

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA pořádaný 5. a 6. září 2014
v areálu PVA EXPO PRAHA – LETŇANY provázelo opět krásné počasí
a vysoká návštěvnost odborníků

Navázal tak jarní část, které se účastnilo  více než tři stovky vystavovatelů prezentujících několik set značek pro téměř dvacet tisíc návštěvníků. V nabídce byla profesionální pleťová, tělová, vlasová i nehtová kosmetika, přípravky pro wellness, spa, lázeňskou a hotelovou péči včetně profesionálního vybavení pracovišť v těchto oborech, výrobky pro obchod a finální spotřebitele

Anti-aging péče, masáže, relaxace, regenerace
Ve třech saloncích i na hlavním podiu probíhal program věnovaný zkrášlovacím metodám a anti-aging péči, aromaterapii, relaxaci, regeneraci, metodám alternativní péče o zdraví i vzdělávání v těchto oblastech. Témata i praktické ukázky prezentovali přední odborníci z kosmetického oboru, ale též specialisté na masáže, fyzioterapii, podiatrii, akupresuru, aromaterapii. Partnery pro odbornou spolupráci byla největší oborová sdružení jako Unie kosmetiček, Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace Českých aromaterapeutů, Česká aromaterapeutická společnost, Dexter Academy, Česká podiatrická společnost, sdružení pro kosmetiku  PROKOS  a velká řada dalších specialistů poskytujících poradenství  odborníkům - kosmetičkám kadeřnicím, masérům fyzioterapeutům a dalším, stejně tak i jejich klientům vyhledávajícím tuto péči. Zodpovídali dotazy i poskytovali praktické rady pro pěstění půvabu i zdravý životní styl. Patří k němu jako základ duševní pohoda, zdravá seberealizace a pozitivní přístup k sobě i okolí.
V trendech pro péči o pleť dominovaly nejnovější poznatky, např. regenerace systémem kmenových buněk, stále markantněji se také prosazovala přírodní péče, pěstící kosmetika doplněná aromaterapií, relaxačními procedurami i přípravky pro detoxikaci a nové „nastartování“ organizmu. Návštěvníci získali poznatky o významu pleťové a tělové terapie bylinnými pudry, společně s odborníky nacházeli rady pro řešení problémů pleti, zopakovali si základy aromaterapie a vůní i jejich využití pro podporu psychiky. Další přednášky byly věnovány péči o pleť a organizmus podle ročních období, základům čínské medicíny, či např. i astrologii jako tisíce let starém vědním oboru a jejím využití pro život. Část programu byla věnována opět těm nejlepším regeneračním masážím a terapiím – ukázkám i výuce, včetně řady převratných novinek, např. co přednostem tzv. „rolfterapie“, k čemu lze použít kurkumu aj.

Péče o ruce a nohy
Pro všechny zájemce o podiatrickou péči aktivně či pasivně byl připraven pro oba dny veletrhu atraktivní program – první den odborné semináře na téma péče o nohy diabetika, v sobotu pak workshop pro začátečníky. Pro nehtové designerky a manikérky byly připraveny ukázky modeláže a zdobení, podívaly se i do historie vzniku tzv. „francouzské manikúry“. A Česká podiatrická společnost ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati představili něco z dávnější historie – filosofii tohoto vynikajícího nadčasového českého podnikatele, jejíž významnou částí bylo skloubení celoživotní odborné péče o nohy zákazníka s výrobou vhodné obuvi.

Trendy v líčení, účesech i odívání pro podzimní a zimní sezónu
Nejznámější kosmetické značky a trendy byly prezentovány již tradičně v podání vizážistů Pavla Bauera, Štěpánky Podroužkové, Ilony Pavlatové, Vladislavy Krajníkové (letošní mistryně z Düsseldorfu) a dalších. Stejně tak na podiu předvedli své úspěšné kadeřnické show Honza Hlaváček a Martin Loužecký s týmem kadeřníků a kadeřnic.  Honza Špilar představil svou vizi podnázvem „A jeto!“. Velkou oblibu si získaly módní přehlídky v podání českých miss a dalších známých tváří show businessu za účasti předních návrhářů, butiků a oděvních značek. Na podiu předvedly kolekce butiku Fashion Island Miss ČR Lucie Křížková, Lucie Kovandová, Taťána Makarenko, z návrhářů se prezentoval např. Luděk Kellner s kolekcí „Without name“.

Soutěže
Trendy doby se odrážely i v oborových soutěžích – mezi nejatraktivnější patřily opět Česká mistrovská soutěž v make-upu pod vedením Pavla Bauera. Atributy jejího tématu
“ Candy Girl“ bylo sladké pokušení, rozmanitost barev a hravá nálada. Nesoutěžilo se však o málo: kromě hodnotných cen pro všechny účastníky čekal na vítězku – kterou se stala Jana Hrabáková - postup na prestižní Mezinárodní mistrovství v Düsseldorfu v r. 2015, kterou jí předala ing. Gabriela Vargová. Pavel Bauer také poprvé vyhlásil a zároveň ztvárnil téma pro soutěž Creative Image Team 2015 pod názvem „Queens of Scots“.

Štěpánka Podroužková, mistryně ČR a mezinárodní mistryně v make-upu 2002, si jako modelku pro ztvárnění tématu pro fotomakeup 2015 „Fashion street“ vybrala zpěvačku Natalii Kubištovou, která na závěr zazpívala několik duetů s Karolem Komendou. Štěpánka také nalíčila podzimní trendy firmy Artdeco. Ke zpěvákům se kromě tradičního charitativního vystoupení pro Labyrint přidal i Vojtěch Bernatský, moderující spolu s Alenou Kimlovou vystoupení značky GERnétic.

Čerstvá mistryně ČR a vítězka Mezinárodní soutěže v Düsseldorfu Vladislava Krajníková ztvárnila podzim/zimu v barvách značky Arabesque, Ilona Pavlátová trendy značky Tana Cosmetics. Další trendy v odívání a to i „plnoštíhlých“ žen představila „Módní show Českých modelek“ i atraktivní přehlídka juniorů „Nature“ .

Tradiční Česká a mezinárodní soutěž v nail designu měla opět náročné téma: soutěžní nehty s bílými špičkami za použití dokonalých technik i kamufláže. Renomovaní porotci (Tsonyu Petev vyhrál Mezinárodní mistrovství v Düsseldorfu) měli tentokrát nelehkou práci: přesto v kategorii „gel“ zvítězila (i s celkově nejlepší prací) Veronika Švebišová, v kategorii „akryl“ Radka Kopciová. Úspěchu lze dosáhnout pouze precizní a naprosto bezchybnou prací designerky, která povýší  modeláž téměř na uměleckou práci.

Kadeřnická soutěž „INSPIRACE 2015“ s postupem na Norimberská mistrovství tentokrát na téma „Originální společenský účes“ byla zajisté i inspirací pro společenské události zimní sezóny. Přehlídkou krásných těl žen i mužů byla již tradičně soutěž v naturálním fitness, soutěžilo se i v nových trendech v tvorbě objemu řas. A inspirací pro nákup výrobků bylo třeba vyhlášení prestižních ocenění výrobků BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD.

Setkání šampionů a borců
V pátek v poledne proběhlo na veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA vyvrcholení charitativní akce na podporu Sportovního clubu Jedličkova ústavu pod názvem „Setkání šampionů a borců“. Jde o projekt charitativního kalendáře, kdy v hledáčku fotografa Roberta Vana byli naši olympionici společně se sportovci z Jedličkova ústavu. Robert Vano, kmotra kalendáře Věra Čáslavská, olympionici, sportovci Jedličkova ústavu a další osobnosti, které projekt podporují, se setkali s návštěvníky u podia podiu veletrhu WORLD OF BEAUTY & SPA, kde si tito mohli zakoupit krásný vtipně laděný kalendář na r. 2015 a zároveň si jej nechat podepsat přítomnými osobnostmi či získat pamětní foto.

V areálu byl k dispozici dětský koutek-hlídání dětí od dvou let zdarma i tvůrčí dílnička.

 


PROGRAM VELETRHU

SPOLEČENSKÝ PROGRAM – HLAVNÍ PODIUM
PÁTEK 5. 9. 2014

10.10 Benefiční koncert, zahájení celodenní účesové show SOU Praha 8
10.15 Vladimír Mazal: Ájurvédská masáž plosek nohou tibetskou miskou
10.30 Vita Liberata – „Zdravé opalování”
10.45 APR: Rolfterapie dorazila z USA do České republiky – krátká prezentace metody
11.00 Zahájení soutěže „DIAMOND LASHES VOLUME 2014”
11.00 Artdeco: Trendy podzim – zima 2014 – líčí Štěpánka Podroužková, mistryně ČR
11.15 Reviderm: profesionální ultrazvukové ošetření CellJET v pohodlí domova
11.35 VOŠON a SPŠ oděvní Praha-Holešovice – modní přehlídka studentů „Nature”
11.45 Česká podiatrická společnost představuje Nadaci Tomáše Bati
12.00 SpaRitual (Veronika Mořkovská) – Jeff Pink, majitel Orly: historie vzniku „francouzské manikúry”, Diagnostika přírodních nehtů od SpaRitual
12.10 Setkání šampionů, borců a kadeřníků – Robert Vano, čeští olympionici a nejúspěšnější sportovci, kadeřníci karlínského učiliště a další osobnosti na podporu Charitativního kalendáře pro Sportovní klub Jedličkova ústavu.
12.40 TANA Cosmetics – řada s 24 kar. zlatem, Hair wonder: zázrak pro řídnoucí vlasy
12.55 Tasha: Dr. Vlasta Pilmaierová – Mikropigmentace: oboří, řasy, oči, hair tattoo...
13.10 Národní komora módy – výsledky soutěží mladých designerů
13.15 Anna Menzelová, Unie kosmetiček: Proč být v Unii kosmetiček
13.25 BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD ocenění pro výrobky mimořádné kvality
13.30 GERnétic: Trik, jak být rychle krásná. Moderuje Vojtěch Bernatský, Alena Kimlová
14.00 Arabesque: Trendy podzim/zima 2014 – Vladimíra Krajníková
14.15 Pavel Bauer: vyhlášení tématu Creative Image Team 2015 Luděk Kellner:
kolekce „Without name”, Romana Topinková: účesy
15.00 Mistrovství České Republiky v MAKE-UP na téma „CANDY GIRL”.
Generální partner: Unie kosmetiček. Hlavní sponzoři: Eva Garden, GERnétic,
Vizart, Matrix, Dermalogica, Christina, Wimpernwelle, TANA Cosmetics
16.00 Vyhlášení vítězů soutěže „Diamond Lashes volume 2014”
16.15 Kurkuma, nejen jako koření, ale i pro krásu pleti

SPOLEČENSKÝ PROGRAM – HLAVNÍ PODIUM
SOBOTA 6. 9. 2014

10.00 Zahájení Českých a mezinárodních mistrovských soutěží v NAIL DESIGNU
10.10 Účesová show SOU Praha 8
10.15 Avita Beauty & Fitness Cup 2014 – moderují Jindra Šípková a Ivan Mach
10.35 Módní show portálu www.CeskeModelky.cz – kolekce podzim-zima 2014
10 50 Avita Beauty & Fitness Cup 2014
11.15 Jan Špilar: „A je to!” kadeřnická show
11.30 Fashion Island – přehlídka Podzim/zima 2014
v čele s Miss ČR Lucií Křížkovou, 2. Vicemiss ČR Veronikou Procházkovou a Taťánou Makarenko
12.00 Yasminka.cz – PhDr. Hana Khlaif „Pleťové a tělové terapie bylinnými pudry”
12.25 Avita Beauty & Fitness Cup 2014
13.00 Jan Cigánik, Jan Hlaváček, Martin Loužecký, Blanka Hašková, Romana Topinková, Táňa Vélová : „INSPIRACE 2015” – 5. ročník soutěže napříč kadeřnickým světem
13.45 Tigi show týmů Honzy Hlaváčka a Martina Loužeckého
14.00 Štěpánka Podroužková: Fotomakeup 2015 – téma „FASHION STREET”
14.25 Natálie Kubištová zpívá s Karolem Komendou (z programu Superstar)
14.45 Vyhlášení vítězů soutěže „INSPIRACE 2015”, cena pro vítěze padesát tisíc korun českých
15.00 TANA Cosmetics – řada s 24 kar. zlatem, Hair wonder: zázrak pro řídnoucí vlasy
15.15 Hraj co chceš – cvičení mozku pro všechny generace – Ing. Pavlína Boučková
15.30 Módní show portálu www.CeskeModelky.cz – kolekce podzim-zima 2014
15.50 Vita Liberata – „Zdravé opalování”
16.10 Enii nails: Novinky
16.30 Česká a mezinárodní mistrovská soutěž v NAIL DESIGNU – vyhlášení vítězů

ODBORNÝ PROGRAM – KONFERENČNÍ SÁL S1
PÁTEK 5. 9. 2014

11.00 Beurer: „Jak připravit svou pleť na zimní měsíce”
11.30 Asociace pracovníků v regeneraci: Regenerace a prevence zdraví v aktivním věku
12.00 Nadace Tomáše Bati – Ing. Pavel Velev – o odkazu Tomáše Bati
12.30 Reviderm: řešení problémů pleti – akné, kuperóza, pigmentové skvrny, strie, jizvy
13.00 Workshop České podiatrické společnosti o.s. (4 hod.) www.podiatrie.cz

ODBORNÝ PROGRAM – KONFERENČNÍ SÁL S1
SOBOTA 6. 9. 2014

10.00 ČESKÁ PODIATRICKÁ SPOLEČNOST – kurz pro začátečnice www.podiatrie.cz
14.00 DEXTER ACADEMY – seminář s výukou pravé indické masáže hlavy (3 hod)

ODBORNÝ PROGRAM – SALONEK S2
PÁTEK 5. 9. 2014

10.30 DEXTER ACADEMY pro veřejnost – ukázka těch nejlepších masáží a terapií – Masáž lávovými kameny, Masáž bambusovými tyčemi, Originál bali masáž, Kinesiotaping a praktické ukázky
14.00 Asociace českých aromaterapeutů – www.aromaterapie.cz
Aromaterapie a životní cesta člověka: Jak pomoci aromaterapií na životních křižovatkách.
Možnost individuálních dotazů. Aromaterapeutka AČA Ing. Radka Loja
15.00 DEXTER ACADEMY – Vakuová masáž baňkami, Chci být masérem (rozdíl mezi zdravotním a sportovním masérem), Čínská medicína v praxi a jak se dá studovat

ODBORNÝ PROGRAM – SALONEK S2
SOBOTA 6. 9. 2014

10.30 Milan Gelnar: „Hvězdná cesta aneb jak vzít život do svých rukou a začít žít ...”
11.30 Hanna Mária: Vůně v psychologii. Představení vůní pro posílení psychiky
12.30 Medicolux: Jak s produkty projektu Ramissio pozitivně ovlivnit naše zdraví a život
Česká aromaterapeutická společnost – www.aromaspol.cz
13:00 Marie Noe, owp.cz: Aromaterapie v domácnosti, kniha „Aromaterapie do kapsy”
14:30 PhDr. Hana Khlaif, Yasminka.cz: Aromaterapie a Fytoterapie v kosmetické praxi
15:15 Jiřina Víchová, kvetinyprozdravi.cz: Přírodní kamenec jak jej neznáte

PODIUM PRO ÚČESOVOU TVORBU:
PÁTEK i SOBOTA – účesy SOU kadeřnické Praha 8 Karlín

SOUTĚŽNÍ PODIUM 2
PÁTEK 5. 9. 2014:

10.00 Soutěž ve zvyšování objemu řas – „DIAMOND LASHES VOLUME 2014”
SOBOTA 6. 9. 2014:
10.00 České a mezinárodní mistrovství v NAIL DESIGNU (postup do Düsseldorfu)

PROGRAM NA STÁNCÍCH VYSTAVOVATELŮ
Stánek CHRISTINA: Prezentace nové čistě přírodní řady Chateau de Beauté – vínoterapie!
Stánek Tasha: ukázky mikropigmentace a permanentního make-upu
Stánek Alessandro: atraktivní program se známými osobnostmi
Stánek České podiatrické společnosti: Pátek i sobota – vyšetření nohou
Stánek Beurer: Workshop: Péče o pleť
Stánek španělské kosmetiky KEENWELL: soutěž o zajímavé ceny
Stánek Nobilis Tilia: míchání osobních terapeutických parfémů denně v každou sudou hodinu. Poradenství v použití unikátní přírodní enzymatické regenerace www.nobilis.cz
Stánek APR: praktické ukázky rolfterapie – reorganizace pojivových tkání Idy Rolf, masáže
Stánek Alessandro: 6. 9. 2014 – 15.00 – autogramiáda Kristiny Kloubkové

Dětský koutek pro vaše děti zajišťuje BABY OFFICE a DOMELIE.CZ – nabízíme hlídání dětí od 2 let zdarma, tvůrčí dílničku, možnost přebalení a nakojení dětí. Těšíme se na viděnou.
www.babyoffice.czwww.domelie.cz

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA.

 


Fotogalerii z předešlých akcí, videa i další aktualizované informace najdete na:
www.BeautyExpo.cz nebo www.KosmetickyVeletrh.cz

Facebook: www.FaceBook.com/KosmetickyVeletrh

 

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
WORLD OF BEAUTY & SPA
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615

KOSMETICKÝ VELETRH – O NÁS – KONTAKTY
EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.
Tel.: +420 602 354 615
SOUBĚŽNĚ
PROBÍHAJÍCÍ AKCE:
AKTUALITY:

Profesionálního kosmetického veletrhu COSMETICA BERLÍN (18.– 19. 11. 2023) se s úspěchem účastnili dva významní čeští výrobci: Havlíkova přírodní apotéka a Vřídlo, v.d. - tradiční výrobce karlovarské kosmetiky
Šli do toho s odvahou a velkým nasazením, a znovu tak dokázali, že o kvalitní českou kosmetiku s atraktivním designem je zájem i v zahraničí. Držíme jim palce, aby se jim podařilo najít tam co nejlepší distributory a řady spokojených uživatelů svých skvělých výrobků.
Více fotografií na Facebooku...První spolupráce Revolution s českou blogerkou!
To je Revolution by Petra paletka očních stínů, která vznikla ve spolupráci s Petrou LovelyHair. Paletku a spoustu dalších produktů zakoupíte na veletrhu.
www.makeuprevolution.cz

Makeup Revolution – dekorativní kosmetika za skvělé ceny!

Francouzská kosmetika GERnétic Vás srdečně zve v pátek 15. března 2019 od 12:55 hod. na show „Gurmánské kosmetické menu á la GERnétic podle kuchaře Ondřeje Slaniny a kosmetičky Aleny Kimlové” na hlavním pódiu výstaviště
v Praze Letňanech v rámci výstavy WORLD OF BEAUTY & SPA 2019 JARO. Následuje: na stánku GERnétic – autogramiáda Ondřeje Slaniny, oblíbeného kuchaře z TV pořadu „Kluci v akci” (15. března 2019 od 14 do 15 hod.).
A možná i něco ochutnáte.
Atraktivní program na stánku francouzské kosmetiky GERnétic A24 najdete ZDE
www.gernetic.cz

Gurmánské kosmetické menu á la GERnétic podle kuchaře Ondřeje Slaniny a kosmetičky Aleny Kimlové

ANGLICKÁ KRÁSA
Jsme malá rodinná firma. Název z toho důvodu, že vše co nabízíme je z Anglie. Máme výhradní zastoupení 4 kosmetických značek pro český a slovenský trh, které nejsou k dostání od nikoho jiného, než od nás.
www.anglickakrasa.cz
Jsme malá rodinná firma jménem Anglická krása. Název z toho důvodu, že vše co nabízíme je z Anglie.

JANSSEN COSMETICS – Zkrášlujeme svět.
www.janssen-beauty.cz

JANSSEN COSMETICS – zkrášlujeme svět

Přijďte k našemu stánku na analýzu pleti zdarma a seznamte se s francouzskou kosmetikou IOMA Paris. Dopřejte si luxus a nechte si namíchat svůj jedinečný osobní MA CRÈME.
IOMA Paris – dokonalost pro vaši krásu.
www.amcosmetics.cz

CLEVER LINE
Vše pro permanentní make-up a medical tattoo: špičkové vybavení, systém výuky v základních i specializovaných kurzech, on-line poradenství, odstraňování PMU i tetováží, provádění PMU/mikropigmentace.
Více na: www.clevercare.cz

              CLEVER LINE – vše pro permanentní make-up a medical tattoo

Na Mezinárodním mistrovství v make-upu
v Düsseldorfu na veletrhu BEAUTY INTERNATIONAL 2020
(6. - 8. března 2020) budou Českou republiku reprezentovat:

Karolína Vondráčková – studentka 4. ročníku VOŠON a SPŠ Praha obor Scénická a výstavní tvorba, která se do finále v Düsseldorfu v kategorii EUROPEAN MAKE-UP AWARD – NEW TALENT probojovala s přírodně laděnou modelkou ztvárňující „THE SHINING BRIDE”


_________________________________________

Adéla Anděla Bursová – vizážistka, jejíž jméno se objevuje na předních místech soutěží již několik let, která se do finále v Düsseldorfu zařadila již potřetí, tentokrát v kategorii EUROPEAN MAKE-UP AWARD – EXPERT, a to s úžasným modelem „SPIRIT OF SOUL”


_________________________________________

Soutěžícím přejeme, aby se jim v této dech beroucí prestižní soutěži podařilo vydat ze sebe to nejlepší a a zopakovat úžasné úspěchy řady soutěžících v minulých letech. Jako každoročně je bude v přípravách podporovat přední vizážista Pavel Bauer. Soutěž budeme sledovat a sdílet dále úspěch i radost Karolíny i Andělky.Brněnská kosmetická firma FOR LIFE & MADAGA vyrábí dezinfekci ve velkém.
Vážení zákazníci, spoluobčané, jelikož nás velmi znepokojuje současný stav v České i Slovenské republice a zejména akutní nedostatek potřebných dezinfekčních prostředků, rozhodli jsme se i přes neuvěřitelnou obtížnost dostupnosti surovin v EU se nevzdát. Nyní po velmi náročných jednáních o enormních cenách a zejména dostupnosti vstupních surovin vás chceme informovat, že jsme vyrobili a máme skladem Čisticí gel na ruce s dezinfekční přísadou pro eliminaci 99,9% bakterií a virů! Společně to zvládneme! Za celý team FOR LIFE & MADAGA přejeme pevné zdraví!

BEST OF NATURE
Potěšte sebe i své blízké dárkem pro zdraví z čisté přírody! Na naší expozici si můžete vyzkoušet a zakoupit čisté přírodní produkty Best of Nature pro zdraví, relaxaci a úlevu.
www.bestofnature.cz

BEST OF NATURE – potěšte sebe i své blízké dárkem pro zdraví z čisté přírody!Češi vyvinuli plicní ventilátor, který pomůže v boji s koronavirem. Na výrobu 100 kusů vybrali za pár hodin už 3 miliony.
Podpořte nás na www.donio.cz/CoroVent
www.czechcrunch.cz
www.corovent.cz