MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ
A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU

World Of Beauty & Spa 2010 Podzim O2 arena

PVA EXPO PRAHA - PRAHA 9 LETŇANY
7. - 8. 9. 2012

Pořadatel: EXPOBEAUTY PRAGUE s.r.o.

T I S K O V Á   Z P R Á V A

AREÁL PVA EXPO PRAHA – LETŇANY HOSTIL 7. A 8. ZÁŘÍ 2012 NA DESETI TISÍCECH METRECH ČTVEREČNÍCH  VÍCE NEŽ 300 VYSTAVOVATELŮ A 16 TISÍC NÁVŠTĚVNÍKŮ PŘICHÁZEJÍCÍCH SEM ZA NOVINKAMI, TRENDY, KRÁSOU A HARNIONIÍ  PŘEDSTAVOVANOU NA PRESTIŽNÍM  VELETRHU KOSMETIKY A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU WORLD OF BEAUTY & SPA. JAKO BONUS PRO NÁVŠTĚVNICE BYLA PŘIPRAVENA VOLNÁ VSTUPENKA NA SOUBĚŽNĚ PROBÍHAJÍCÍ VELETRH „MINERÁLY A DRAHÉ KAMENY“ A DALŠÍ AKCE

Mezinárodní kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA se stal bezesporu nejprestižnější veletržní událostí  oborů zaměřených na krásu těla i duše.  Pro účast se rozhodla řada zástupců světoznámých značek, kteří představili návštěvníkům TOP novinky ze světa i z tuzemska. Byly při tom známé tváře odborníků -   špičkoví vizážisté a vítězové mezinárodních soutěží – nechyběli Pavel Bauer a Štěpánka Podroužková, své kadeřnické show i hodnotitelské schopnosti předvedli Martin Loužecký, Honza Hlaváček, Romana Topinková, Blanka Hašková, Martha Ronke Ayrorinde.

Ze světa miss krásy a modelingu zavítaly Monika Žídková, Agáta Hanychová, Taťána Šedivá či olympionička  Eliška Klučinová a další.  

Všude na stáncích i v přednáškových sálech nabízeli své znalosti školené kosmetičky, nehtoví designeři, pedikéři, módní návrháři, odborníci. Trendem byly přístroje a na formování postavy, fyzioterapie, masáže, relaxace i alternativní metody diagnostiky a preventivní péče. Velká část veletrhu byla věnována bio-trendům, biokosmetice, aromaterapii a přírodní péči.

KOSMETICKÉ ZNAČKY NA VELETRHU
Na veletrhu byla k vidění řada produktů známých značek – nových i tradičních, návštěvníci dostali možnost prohlédnout si u té „své“ firmy novinky, seznámit se také s ostatními, a třeba si i najít nějaký zajímavý produkt, kterým potěší své klienty i sami sebe. Nechyběly značky Gernétic, Biologiqe Rechérche, Artdeco, Wimpernwelle, Emporio Lashes, Vizart, Sorisa, Skeyndor, Mezosystem, Coccon, Coneta, Thalaspa, Anarte, NILO, NaturaHouse, Dialab, Thalac, Afrodita, Payot, Macon, Arabesque, Dr. Grandel, Ryor, For Life, Hylunia, Lashem, EstMedic, Evora, Dr. Entner, Jean Klébert, Syncare plus, Cannabis, Torf Ziegler,Salvus, dvě desítky firem z oblasti žádané biokosmetiky a přírodní péče (Atok, Nobilis, Saloos, Yasmina, Hanna Maria, Khádí, ….), z nichž byla řada na veletrhu poprvé, také např. firmy nabízející slušivé oblečení pro kosmetičky z tuzemska i zahraničí a mnoho dalšího.

KOSMETICKÁ A ANTI-AGING PÉČE – UNIE KOSMETIČEK
Ty nejlepší ukázky péče leaderů kosmetického oboru na stáncích byly doplněny programem  v malém salonku v průběhu dvoudenního FESTIVAL OF BEAUTY pořádaného Unií kosmetiček. V programu FESTIVAL OF BEAUTY se představily značky Payot Paris, Matis Paris, Laboratoires Filorga Paris, SynCare, Artdeco, Janssen Cosmeceutical, Biodroga, Gernétic, Xtreme lashes, ATOK, Eko – Vuk, EstMedic, KP Medical a další přední kosmetické značky.

VYBAVENÍ PRACOVIŠŤ
Za shlédnutí stál jistě špičkový kadeřnický nábytek Maletti, luxusní vybavení pro kosmetická, wellness a spa studia NILO, stejně tak jako nabídka chytrého počítačového řešení pro řízení kosmetických salonů.

TRENDY V LÍČENÍ, ÚČESECH, ODÍVÁNÍ-  LOOK 2012/2013
Atraktivní inspirací pro návštěvníky jdoucí s trendy v líčení a stylingu bylo představení podzimních trendů  Estée Lauder, Artdeco,  současný „porcelánový“ trend “ Look Dita von Teese“, revoluční  líčení  „stage air make-up“ by BSPRO.cz, trendy značky  Arabesque a další. A  pro slavnostní příležitosti tu byl „Šarm tanečního parketu“ ztvárněný osmi účastníky Mistrovství v make-upu, „Benátská noc“ nalíčená Štěpánkou Podroužkovou jako téma Fotomakeupu 2013  či kreativní téma dalšího ročníku soutěže CREATIVE IMAGE TEAM 2013 by Pavel Bauer – „NEW ROMANTICS“.

Jak čarovat s kadeřnickými nůžkami ukázali nejlepší kadeřníci v INSPIRACI 2013. Soutěž doplnila samostatná kadeřnická vystoupení Honzy Hlaváčka a jeho týmu, show Romany Topinkové,  k Afro-účesům se vrátila Martha Ronke Ayrorinde. Návštěvníci dostali možnost zkusit nový účes v počítačové simulaci a ti odvážnější hned „na místě“ zhotovit účes rukama šikovných kadeřníků.

Přehlídku trendů završily módní show značek Lee, Wrangler, módní show Českých modelek, přehlídky prestižních škol SOŠ  Havířov-Prostřední Suchá a SPŠO v Praze 7, juniorské modely Národní komory módy a Fashion Rally international. Z Anglie navštívila veletrh CATWALK SHOW – netradiční prezentace „po anglicku pojatých“ oděvů pro kosmetičky, kadeřnice, maséry a další pracovníky v oborech krásy. „Třešničkou na dortu“ a lákavou show pro ženy i muže byla přehlídka luxusních plavek firmy „Fashion Island“ s Agátou Hanychovou a Taťánou Šedivou

A ze zkrášlování není možno vynechat nové trendy v nehtovém dizajnu a zdobení nehtů, které přinesly desítky vystavujících firem, předváděly se ukázky modeláže, zdobení i celkové péče o ruce a nehty. Zájemci dostali možnost vyzkoušet  třeba jen na jednom nehtu to, k čemu dosud neměli odvahu nebo čas.

Podiatrie – moderní péče o nohy – dostala na veletrhu své nezaměnitelné místo. Kromě soutěže probíhal seminář i ukázky různých druhů péče s důrazem na kvalifikaci i zvládnutí přístrojové pedikúry.

SOUTĚŽE
Pro soutěživé jedince i jejich fanoušky proběhly soutěže v oborech:
Make-up-Česká mistrovská soutěž se zahraniční účastí na téma Šarm tanečního parketu s postupem na Mezinárodní mistrovství v Düsseldorfu, jehož certifikát přinesla zástupkyně společnosti Veletrhy Brno
Nail Design – Česká a mezinárodní mistrovská soutěž, postup na prestižní soutěž v Düsseldorfu
Péče o nohy – Podologická soutěž pod záštitou České podiatrické společnosti
Kadeřnícký svět –INSPIRACE 2013 – finalisté „life“ na podiu soutěží o stotisíc korun
Soutěž BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD o ocenění „“high quality product“
Vyhlášení témat Creative Image Team,  Fotomakeup 2013 a mnoho dalšího.

RELAXACE, REGENERACE, ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL
Prevence zdraví těla i ducha je oborem, kdy by každý pro sebe měl něco udělat. Již zdaleka jsme překročili omezení na „zdravé“ potraviny či výživové doplňky“, pyramida nadstavby je vytvořena spojením  našeho myšlení se smysly, pocity a náladami, které můžeme příznivě ovlivňovat, a zpětně přes ně ovlivňovat svoji celkovou duševní a tělesnou harmonii a rovnováhu. Vystavovatelé připravili škálu nabídek a poradenství v oblasti relaxačních, regeneračních či detoxikačních masáží, aromaterapie, používání éterických olejů a dalších čistě přírodních prostředků, stejně tak např. sestavování jídelníčku pro jednotlivé typy, cvičení při problémech s pohybovým aparátem, plavání a vodní aktivity, zdravé opalování – to vše také pro naše juniory. 

Jako červená niť  procházela  veletrhem aktuální nabídka výuky v zúčastněných oborech, nesčetné možnosti studia, školení či rekvalifikací pro práci v oborech zkrášlovacích a relaxačních služeb, které jsou stále více žádané a mají velkou budoucnost.

Příští termíny veletrhů WORLD OF BEAUTY & SPA jsou připraveny na
1. a 2. března 2013 a 6. a 7. září 2013 opět v pražských Letňanech.

Fotogalerii, tiskové zprávy i výsledky soutěží jakožto další informace o podzimní akci najdete
na www.BeautyExpo.cz
a stránkách Facebook: www.facebook.com/KosmetickyVeletrh

PROGRAM VELETRHU WORLD OF BEAUTY & SPA 2012 PODZIM
PVA EXPO PRAHA – PRAHA 9 LETŇANY

SPOLEČENSKÝ PROGRAM – HLAVNÍ PODIUM

PÁTEK  7. 9. 2012
10.00 – Zahájení Českých a mezinárodních mistrovských soutěží v NAIL DESIGNU
10.15 – Labyrint: Benefiční koncert umělců
10.20 – Zahájení celodenní účesové show SOU Praha 8 – s fotografiemi na modelech i příchozích
10.25 – Vladimír Mazal: Indické ájurvédské masáže, zásady stravování podle systému  pěti prvků
10.40 – Catwalk show
10.45 – Národní komora módy – Ten designer roku 2013 jsem já – Návrhy, finalisté
10.55 – RAM Cosmetics: TibetSpa lázeňské rituály podle pěti živlů (oheň, voda, vzduch, země, éter)
11.10 – Artdeco: Trendy podzim – zima 2012/2013–líčí Štěpánka Podroužková, mistryně ČR
11.25 – Primavera Andorrana: Mesosystem – přednosti a použití chemických peelingů
11.55 – Arabesque: Trendy podzim/zima 2012/2013
12.15 – Emaporio lashes: Pozvánka na soutěž v prodlužování řas a ukázky
12.30 – BCM - Představení značky ARTDECO – Look Dita Von Teese
12.50 – STAGE AIR MAKE–UP – REVOLUCE V LÍČENÍ, představení horké novinky
v profesionálním líčení – www.bspro.cz
13.05 – Štěpánka Podroužková a Lucie Průžková líčí olympioničku Elišku Klučinovou s maminkou (www.maminycup.cz)
13.20 – ORIENTÁLNÍ EPILACE – Yasminka.cz
13.40 – Monika Žídková – Kosmetika Miss Cosmetic
13.50 – BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD: vyhlášení výsledků soutěže
13.55 – Představení vítěze facebookové soutěže „O nejkreativnější účes”
14.00 – Nejkrásnější nohy: 5. odborná podiatrická soutěž „O pohár WORLD OF BEAUTY & SPA ”
pod patronací ČPS
14.00 – Pavel Bauer:  vyhlášení semifinálového tématu Creative Image Team
14.20 – Pavel Bauer a jeho hosté: Estée Lauder: Trendy podzim/zima 2012 , Líčení se štětci VIZART,
Módní show značek Lee a Wrangler, Faceball – speciální masáž obličeje, Vlasta Libotovská: Ojedinělá kolekce pleťových masek
14.45 Národní komora módy – Diamond Fashion Designer: Soutěž Mladý módní tvůrce  (6 –15let)
15.00 – České mistrovství MAKE–UP–Téma: Šarm tanečního parketu
16.15 – Česká mistrovská soutěž MAKE–UP – vyhlášení vítězů
16.20 – Představenínové značky na trhu - Thalac
16.40 – Lázně Jáchmov - nabídka pro RELAX & WELLNESS
16.50 – Prezentace České podiatrické společnosti
17.00 – Nejkrásnější nohy: 6. odborná podiatrická soutěž – vyhlášení vítězů
, předání ocenění
17.10 – České a mezinárodní mistrovské soutěže v NAIL DESIGNU – vyhlášení vítězů

SOBOTA  8. 9. 2012
10.15 Labyrint: Benefiční koncert umělců
10.20 – Zahájení celodenní účesové show SOU Praha 8 – s fotografiemi na modelech i příchozích
10.25 – Program mládnutí - uzdravuje, upravuje tělesnou váhu, udržuje tělo zdravé (Pavel Kloud)
10.45 – Módní show portálu www.CeskeModelky.cz
11.10 – Lázně Jáchmov – nabídka pro RELAX & WELLNESS
11.15 – Centrum modelingové přípravy MANA: Přehlídky Fashion Rally Internnational–Folk Style
11.30 – Martha Ronke Ayrorinde – Afro účesy 
11.45 – www.elissa.cz –Přirozenou péčí ke zdraví a kráse
(tipy na regeneraci pokožky, posílení imunity, profily rostlinných olejů pro oblast kosmetiky i kadeřnictví)
12.00 – FASHION ISLAND – Módní přehlídka luxusních plavek kolekce 2013 s Agátou Hanychovou a Taťánou Šedivou
12.25 – Vita Liberata – zdravé opalování
12.30 – Fashion Rally Internnational– Retro–Vintage style
12.40 – Show Romany Topinkové
12.50 – SOŠ Havířov–Prostřední Suchá: Pozdravy odjinud (břišní tanec –  netradiční materiály (Japonsko),
módní přehlídka – námořníci)
13.15 – INSPIRACE 2013 – 3. ročník soutěže otevřené napříč kadeřnickým světem
14.00 Primavera  Andorrana: Skeyndor – prezentace kosmetiky prvotřídní kvality.
14.25 – Štěpánka Podroužková: Fotomakeup 2013 Téma: Benátská noc, Módní přehlídka
Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní v Praze
15.00 – Vyhlášení vítězů INSPIRACE 2013, Jan Hlaváček: Kadeřnické show
15.30 – Monika Žídková prezentuje ARIES – kompresivní punčochy Avicenum  a Vitality
15.40 – Fashion Rally International – Disco style
16.00 – Štěpánka Podroužková: Proměny pro portál www.prozeny.cz
16.15 – RAM Cosmetics: BMF Formulations – jednoduché řešení mnoha kožních problémů, STEM – ochrana kmenových buňek s efektem nové pleti
16.30 – Fashion Rally International – Subcultural style
17.00 – Fashion Rally International – Evening Ceremony  nebo Princess style

SALONEK

PÁTEK  7. 9. 2012
10.30 – DEXTER ACADEMY – Praktické ukázky masáží, masérská škola Dexter Academy
Indická masáž hlavy ,Bali masáž, Bambusová masáž, Relaxační masáž, Anti–stresová masáž, Hot–stones, Lifting obličeje, Havajská masáž, Medová masáž, Čokoládová masáž
12.00 – Milan Gelnar: Astrologie a vztahy
12.30 – Barvy jako prostředek pro krásu a harmonii těla a prostoru, Feng-shui, interierový design
12.45 – Darkfield – preventivní metoda vyšetření  z kapky krve
13.00 – Hanna Maria: Aromaterapie pro tělo i ducha
13.30 – Asociace pracovníků v regeneraci – Regenerace a prevence zdraví u dětí a dorostu
13.30 – náctiletí a životní styl – úvodní přednáška  – Ing. Milan Šmíd Bazény a wellness
14.00 – Pomoc maminkám při sestavování jídelníčku pro obézní teanegery a děti s nadváhou
– Mgr. Jiřina Kubcová, Centrum správné výživy
14.30 – SM systém pro děti i dospělé při problémech s pohybovým aparátem
– Bc. Erika Havlasová, cvičitelka SM systému
15.00 – Plavání a vodní aktivity dětí a dorostu – Ing. Milan Šmíd Bazény a wellness
15.30 – Saunování dětí a dorostu – Ing. Milan Šmíd Bazény a wellness
16.00 – Opalování u dětí a dorostu – Magda Malá, Avasico

SOBOTA  8. 9. 2012
Program Asociace českých aromaterapeutů 10.30-13.00 hod. téma: Aromaterapie a její využití v kosmetické a masérské praxi, wellness & spa salonech a v domácím prostředí.
10.30 – Proč jsou éterické oleje éterické? Principy a možnosti využití aromaterapie v salonech, v domácí péči pro zdraví rodiny i k osobnímu růstu.
11.00 – Aromaterapie v luxusním anti-age rituálu – ukázka praktického kosmetického ošetření a přehled účinných látek.
11.30 – Ohnivá terapie huoliao – ukázka léčby ohněm z rukou čínské lékařky Dong Ping.
12.15 – Aromaterapie jako cesta k wellness – přehled možností využití přírodních aromatických látek pro relaxaci, tonizaci a stimulaci v salonech a lázeňských centrech.
12.45 – Aromaterapie jako profese v České republice, příležitosti k dalšímu vzdělávání.
13.00 – Meduňka – Alternativní cesty ke zdraví
Česká aromaterapeutická společnost
13.30 – Aromaterapie pro léčení – zdravý životní styl, harmonie těla a duše
14.15 – Aromaterapie – vzájemné působení synergických složek éterických olejů, vhodné receptury pro kosmetická ošetření pleti (problematika pigmentových skvrn, akné, kuperózní pleti, vrásek, regenerace pokožky, vitiliga aj.)
15.00 – Aromaterapie – profily méně známých éterických olejů, vhodné éterické oleje pro spiritualitu
15.15 – www.beautis.cz – chytré řešení pro řízení kosmetického salonu
15.45 - Darkfield – preventivní metoda vyšetření  z kapky krve

UNIE KOSMETIČEK – FESTIVAL OF BEAUTY

unie kosmeticek

PÁTEK  7. 9. 2012
10.30 – Pavel Jíša: Světová technika LPG ENDERMOLIFT  - nový trend Vašeho podnikání
11.00 – Iva Hynková: PAYOT uvádí Elixíry mládí s léčivými rostlinami a nové řešení pigmentových nepravidelností: Absolut Pure White.
11.30 – MUDr. Petr Hora, MBA: Jak získat a udržet klienty v době ekonomické krize.
12.00 – Zuzana Adamičková: Sans Soucis
12.20 – PHDr. Rajka Tognerová: Odborné časopisy Linda, Kadeřnická a kosmetická praxe, Profi nehty
12.30 – Bohumila Christophová: 10 nejčastější omylů v kosmetice!
13.00 – Dr. et Mgr. Petr Svoboda: Galvanická žehlička – galvanické proudy v kosmetické praxi.
13.30 – Alena Kimlová: Antistresová efleráž – GERnetic masíruje za vás.
14.00 – Miroslava Hudecová –Navrátilová: Caviar Performance ARTDECO – anti –age péče pro pleť a tělo, ideální pro omlazovací a zeštíhlující neinvazivní zákroky.
14.30 – Ing. Eva Svobodová, Dana Nekvapilová: Matis vyhlazující peeling s ovocnými kyselinami
15.00 – MUDr. Marek Tejral: Celulitida,  strie a jejich způsob léčby
15.30 – Ukončení odborného programu prvního festivalového dne

Na hlavním pódiu:
15.00 – České mistrovství MAKE–UP–Téma: Šarm tanečního parketu
16.15 – Česká mistrovská soutěž MAKE–UP – vyhlášení vítězů
16.30 – Ukončení odborného programu prvního festivalového dne

SOBOTA  8. 9. 2012
10.30 – Pavel Jíša: Světová technika LPG ENDERMOLIFT  - nový trend Vašeho podnikání
11.00 – Iva Hynková: PAYOT uvádí Elixíry mládí s léčivými rostlinami a nové řešení pigmentových nepravidelností: Absolut Pure White.
11.30 – MUDr. Petr Hora, MBA: Transdermální přenos účinných látek v kosmetické péči.
12.00 – MUDr. Alena Černá, Iveta Pecháčková: Alergie v prodlužování řas a jak jim
předejít.
12.30 – MUDr. Kateřina Macháčková: Korekce stárnutí pleti pomocí výplňových materiálů.
13.00 – Ing. Lenka Svobodová: Original ATOK - Účinné originální Lifting, Push – up & Slim preparáty na bázi oleogelů, s využitím aromaterapie.
13.30 – Alena Kimlová: Novinka – Vitalizace pleti od GERnetic.
14.00 – Eko–Vuk: Využití diamantové mikrodermabraze v kosmetice
14.30 – Mgr. Pavel Kloud: Masážní rituály obličeje
15.00 – Vladimír Mazal: Praktická ukázka masáže hlavy s celostními účinky na celý organismus
15.30 – Zakončení odborného programu druhého festivalového dne

DALŠÍ PROGRAM

Česká podiatrická společnost:
Pátek: 10. SEMINÁŘ pro členy ČPS  v rámci vzdělávání v podiatrii v salonku pro Českou podiatrickou společnost, ukázky přístrojové pedikúry

SOU Karlín
:celodenní účesové show na malém podiu

Dexter Academy
:
Stánek: Masáže: Bambusová masáž,  Anticelulitidová masáž, Hot stones, Antistresová masáž
Indická masáž hlavy Ukázky ošetření přístrojem Niodé
Kosmetika: Diagnostika a čištění pleti, Ošetření dle různých typů pleti
Přístrojové měření tělesného tuku a masáže pro děti zcela zdarma
Losování o zajímave ceny pro  učastníky přednášek Dexter Academy
Hlavní cena: Masérské lehátko Rokvel v hodnotě 3.000,– Kč
Tombola: pro výherce ceny za 12 tis korun!
Sobota: VIP salonek DEXTER academy – VII. kongres pro maséry
Program pro zájemce o studium: Indická masáž hlavy, praktická ukázka, Jak získat klienty? Jak na celulitidu? Jak se stát úspěšným zdravotním masérem? Jak se stát úspěšným poradcem pro výživu? Indická masáž hlavy (workshop praktická výuka) Úspěšný masér aneb jak získat klienty?

Stánek Asociace pracovníků v regeneraci: Analyzér tělesné kompozice

Beauty Servis – na stánku  ukázky špičkového vybavení kadeřnického salonu Maletti a luxusních pracovišť pro kosmetiku a wellness NILO

Národní komora módy: Módní kout pro mladé dizajnery, Casting na Diamond Fashion Talent

Změna programu vyhrazena.

WORLD OF BEAUTY & SPA 2012 PODZIM
PVA EXPO PRAHA - PRAHA 9 LETŇANY

Další informace:
www.BeautyExpo.cz

Tiskový kontakt:
Ing. Lenka Konečná
WORLD OF BEAUTY & SPA
Tel.: 257 941 691
Fax: 257 941 702
GSM: 602 354 615